כמה עולה תפילין מהודרות?

כש-ב’, אבא לילדים בן 45, החליט לקחת את התפילין לסופר סת”ם מוסמך ולבדוק אותם לאחר 7 שנים לאחר שרכש אותן, לא ציפה לגלות את המראה הלא נעים. “עבדנו עליך”, זה הפתק שהיה כתוב בפנים במקום קלף תפילין כשר וטהור, פתק שנדחס לתוך בתי התפילין שלו במקום פרשיות תפילין כשרות כהלכה. ביום אחד הוא גילה שכל השנים לא באמת קיים את מצוות הנחת תפילין. מבאס ומצער מאוד.

מאוכזב בגלל תפילין מהודרות

בוא נדבר תכלס, אין לכם מושג מה יש לכם בתפילין ובמזוזות. מזוזות עוד איכשהוא אפשר לבדוק, אך תפילין? הרי איך תתפרו אותם שוב לאיך שהיו? אז אנחנו סומכים על אותו סופר סת”ם שמכר לנו את אותן תפילין לפני המון שנים. הרי גם כמה עולה תפילין מהודרות לא ידעתם וסמכתם על אותו סופר סת”ם שדבריו אמת ושאלה באמת המחירים.

אז כמה עולה תפילין מהודרות?

בואו נודה באמת, אין לנו מושג כמה עולה תפילין מהודרות והאם התפילין הן באמת מהודרות. רכישת תפילין מחיר סטנדרטי זאת אחת העסקאות הגדולות שאנחנו עושים במהלך חיינו. סכום נכבד של 2,500 ש”ח ויותר, אנחנו מפקידים בידי בן אדם ירא שמיים ונותנים את כל אמונתנו בו שיעשה את עבודתו נאמנה.

כל נער המגיע לגיל 13 מקבל זוג תפילין, מקבל סוג של “נכס” יוקרתי וקדוש, שיצטרך לשמור עליהן והן יצטרכו ללוות אותו רוב חייו. אותו נער מקבל אותן בהתרגשות רבה, מתאמן על הנחת תפילין מהודרות, מכוון את הרצועות בדיוק כפי שהוא צריך, מרחיב ומקטין, עובר שיעורים מאביו או מרבו, כדי שיגיע לבר מצווה מוכן ויודע בדיוק איך להניח.

במסגרת הבדיקה שערכתי והמחירון תשמישי קדושה הרלוונטי בשוק שפרסמתי עבורכם, יצאתי לבדוק ‘כמה עולה תפילין מהודרות’ ועוד שאר תשמישי קדושה. בואו נתמקד בתפילין מהודרות. כיוון ואני מהמקצוע והנני יודע את המחירים המדויקים ראיתי עולם שלם של מסחרה שלא מתאימה כלל למקצוע. ידיים מעבירות כסף, כל מיני אנשים שאינם מתאימים לכתיבת קודש, כאילו מדובר בעסקאות סמים קלים. ילדים ובני נוער שקוראים לעצמם סופרי סתם, לוקחים סכומים נמוכים של כסף ונותנים תמורה בזויה.

סוגי תפילין, רמות הידור, מה כדאי לקנות וכמה לשלם?

נתחיל מזה שקודם יש שני סוגים עיקריים תפילין בהמה דקה ותפילין בהמה גסה, וכמובן שיש רמות הידור בתוכן.
תוכלו למצוא באתר את ההשוואות המדויקות ביניהן, מה עדיף כל אחד לכיסו, כמה זמן הן נשמרות וכמה עולה תפילין מהודרות.

תפילין בחנויות המוכרות בשוק יעלו במחירים הנעים בין 1,500-2,500 ש”ח תלוי ברמה ההידור. במקומות זולים יותר תוכלו למצוא אותם בפחות, אך איני ממליץ להתקרב למקומות הללו כי לטווח הקרוב-רחוק זה לא משתלם ושווה לזריקת הכסף לפח. דרשו מכם יותר כסף? עצרו, משהו כאן חשוד. תסתובבו ותשארו עוד כמה ספקים כדי להבין את טווח המחירים האמיתי. כמובן במקום שבו לא מוציאים קבלה ומקבלים כסף שחור, המחיר יהיה זול משמעותית, אך כמובן שזה לא מוסרי ואיני עובד בצורה הזאת בכלל.

כמה יעלה לנו תפילין מהודרות?

תפילין בהמה גסה זה מחירים מופקעים” אומר לנו סופר סתם שמעון, מכר וקולגה שלי מהתחום.
תפילין מהודרות זאת מילה כל כך כוללנית והפערים בין סופר אחד לשני משמעותיים. גם כאן המותג נחשב כחלק מהמחיר.

המחיר לצרכן של תפילין מהודרות מאוד, תפילין בהמה גסה יתחיל מ2,200 ש”ח ויכול להגיע עד לסכומים של 6,000 ש”ח – לתפילין המהודרות ביותר ותלוי בשם המותג. אם אתם שואלים אותי הטווח ההגיוני והבטוח לקנות תפילין בלבד (לא ערכת בר מצווה) נע בין 2,500-3,200 ש”ח.

שלכם בברכה, עודד דניאלי.

נהנת? שתף >>>

כמה עולה תפילין מהודרות

יש לך משהו להגיד צדיק? אשמח לשמוע :)

תעשו לי לייק!

על ערכת בר המצוה שלנו שמעת כבר?

סגירת תפריט