שבת ותפילין מהודרות מחיר

ד”ר ניצה דורי

בדיוק לפני שנה, הלך לעולמו ישראל קרישטל, ניצול שואה מפולין בגיל 114 ,ונכנס לספר השיאים של גינס כגבר הקשיש ביותר בעולם וניצול השואה המבוגר ביותר בעולם שהלך לעולמו.

קרישטל שרד ארבע שנים בגטו לודז’, הועבר לאוושויץ, שם נספו אשתו וילדיו. בעת השחרור שקל 37 ק”ג. הוא היה היחיד מבני משפחתו ששרד. לאחר המלחמה התחתן עם ניצולת שואה והם גרו בחיפה, שם קרישטל הקים מפעל לממתקים. את בר המצווה שלו חגג בגיל 113 עם תפילין מהודרות מחיר שחבר טוב מאוד השיג לו.

הסגולה בפטירתו של ישראל ותפילין מהודרות מחיר

ישראל קרישטל נפטר בערב שבת פרשת עקב. הפרשה כוללת את פרשיית “והיה אם שמוע” ובה מצוות תפילין מהודרות מחיר. לאורך כל חייו הקפיד ישראל קרישטל על מצוות הנחת תפילין מחיר, אבל את בר המצווה שלו לא יכול היה לחגוג במועדו עם תפילין מהודרות מחיר מעולה שהשיג, אלא רק לאחר מאה שנים. בשעת הטקס הצטופפו תחת טליתו כל בני משפחתו, נכדים ונינים וקרישטל אמר: “אני איש אחד. תראו כמה אנשים הבאתי לעולם. שישה מיליון איש כמוני נספו. תארו לעצמכם כמה היה רב מספרנו אילו לא נספו”.

לשאלה מדוע לא חגג עד כה אמר קרישטל כי הוא היה עסוק כל חייו בשיקום, במבט לעתיד, בבניית הבית ובפרנסה. נלמד מסיפורו של ישראל קרישטל מסר חשוב: כדי לקום מאסון ולהמשיך הלאה, יש להתמקד תחילה בהווה ובעתיד ורק כאשר שני אלה בטוחים, לשקוע בזיכרונות עבר. אין לתת לזיכרונות העבר להשפיע ולערער את ההווה ואת העתיד. המבט צריך להיות כל העת קדימה.

קדימה. אני כל כך מעריכה את הרב גורן זצ”ל, שבתפילת שמונה עשרה של ט’ באב שלא מניחים תפילין מהודרות מחיר בתפילת “נחם”, אמר שאין לומר את הנוסח המודפס בסידורים: “הבזויה והשוממה”, שהרי כל האומר זאת הרי הוא דובר שקרים לפני ה’. את הפסוקים: “האבלה מבלי בניה, והחרבה ממעונותיה, והבזויה מכבודה, והשוממה מאין יושב, והיא יושבת וראשה חפוי כאישה עקרה שלא ילדה; ויבלעוה לגיונות ויירשוה עובדי פסילים ויטילו את עמך ישראל לחרב ויהרגו בזדון חסידי עליון” החליף במלות נחמה.

זכותם של צדיקים בהנחת תפילין מהודרות מאוד

הרב גורן האמין ביכולתו של העם להתנער מאפר ומעפר וללבוש בגדי תפארת שוב. הזיכרון האישי והלאומי שלנו מעדיף להתמקד באירועים הטרגיים, באסונות. כל מלחמה שעברנו נחקקת בזיכרון ונכתבים עליה תילי תילים של זיכרונות, פרשנויות והספדי נופלים. כל גזירה היסטורית הופכת ליום צום וקינה. כל מבקר מחו”ל לא יכול לפסוח מבחינתנו על ביקור חובה ב”יד ושם”.

שמעת על המזוזות מהודרות וערכת בר מצווה שלי? ממליץ בחום 🙂

כל מתיחות בגבול מצמידה אותנו למסכים. הגיע הזמן להרים ראש ולחייך אל מול הישגים והצלחות. להתמקד באלף שנות תרבות פורחות בין בית ראשון לבית שני ולא בחורבן הבתים. וכן, אחרי שבעים שנות קיומה של מדינת ישראל, אפשר להירגע מעט מהעצב והשכול. להתחיל להאמין בקיומה הנצחי. להתחיל לשכוח את מאורעות הגלות. לזכור ימי הולדת ולא רק אזכרות.

תפילין מהודרות מחיר מצוין בשבילך לחץ כאן.

נהנת? שתף >>>

תפילין מהודרות מחיר

יש לך משהו להגיד צדיק? אשמח לשמוע :)

תעשו לי לייק!

על ערכת בר המצוה שלנו שמעת כבר?

סגירת תפריט