הרחבת קשר בתפילין של ראש ובונוס תפילין במבצע

שלום לכל קהל העוקבים והגולשים באתר שלי.
היום אדבר על הרחבת קשר תפילין של ראש ואסיים בבונוס קטן (תפילין במבצע) אך ורק לגולשי האתר.

הרבה אנשים פונים אליי, כיצד ניתן להרחיב או לקצר את רצועות תפילין של ראש.
כפי שאתם רואים, הקשר הוא בקצה הרצועות.

רוב האנשים שפונים אליי חושבים שהתעסקות עם תפילין מהודרות או תפילין פשוטות היא דבר מסובך. זה בדיוק כמו להתעסק עם חוט או חבל. במידה ותרצו לקשור או לשחרר או להרחיב את הקשר תצטרכו לבצע פעולות פשוטות מאוד. מתחילים בהתרה (שחרור) של קצה אחד, וחיזוק של קצה שני. מצרף לכם כאן סרטון שמסביר בדיוק את הפעולה וגם הוספתי מלל למי שמתקשה.

 

הרחבת רצועות תפילין של ראש

הקשר הוא כאן, ומה שצריך לעשות כדי לקצר הוא למשוך כמה שצריך כמובן. למשוך את הרצועה הראשונה וכמובן שחייב למשוך מהכיוון השני. מושכים את הרצועה, ומשחרר את הרצועה מצד שני. זה העיקרון המנחה. אחד משחרר ואחד מחזק.

במידה ולא הצלחתם נסו שוב, תשחקו קצת עם הרצועות, תשמרו על אורך שווה בין שתי רצועות התפילין, הדבר אינו מסובך. אם וכאשר תקנו תפילין מהודרות בהמה גסה, או תפילין במבצע בהמה דקה, תבקשו מהסופר סת”ם שכותב לכם אותן, שיסביר לכם בדיוק איך מרחיבים את הרצועות, כמה זמן כדי לבדוק תפילין ואיך שומרים עליהם הכי טוב בעזרת כיסוי תפילין או תפידנית (בדיוק כמו שחיילים לוקחים לצבא).

 

רצועות תפילין במבצע צריך לחדש כל כמה שנים לשמירה על קדושת התפילין

זה לא סוד שיש בלאי לתפילין. כיוון ואנחנו משתמשים בהם על בסיס יומי, כמעט בכל יום השנה, מלבד חול המועד, תשעה באב ועוד ימים שבהם לא מניחים תפילין. התפילין הולכות איתנו לכל מקום, טיולים, לצבא, לחוץ לארץ וכל מקום שרק נילך. תמיד ניקח אותן איתנו כדי לא לפספס חס וחלילה את מצוות הנחת תפילין. אז כיוון והשימוש או אינטנסיבי צריך לבדוק את התפילין מדי שנתיים – שלושה, ולהחליף את הרצועות כל כמה שנים. בדיקת קלף התפילין תעשה ע”י סופר סת”ם מוסמך שכותב קלפים.

 

עוד בדיקה שאני ממליץ לבצע אחת לארבעה שנים, זוהי בדיקת מזוזות בבית. כיוון ואנחנו עוברים קיץ חורף, ויש שינוי טמפרטורות בתוך הבית, קלפי המזוזות נזקים. מזוזה פסולה זוהי מזוזה שמספיק אות אחת מחוקה או מטושטשת כדי לצאת מכלל שימוש. בבדיקה אנחנו מפרקים את כל המזוזות שנמצאות בבית ומעבירים אותם לסופר סת”ם מוסמך כדי שיעבור על הקלפים ויתן מה שצריך. העלות היא לא גבוהה ותוכלו למצוא את טווח המחירים במחירון תשמישי קדושה שפרסמתי בעבר.

 

תפילין במבצע לכבוד השנה החדשה

התחלנו את תשע”ט ברגל ימין, חגים טובים עברו עלינו, חול המועד סוכות והיום הגדול הושענה רבא ושמחת תורה. איזה כיף. זאת תקופה שכמעט כל עם ישראל מחדשים וקונים, במיוחד תשמישי קדושה. לרגל השנה החדשה, שבאה עלינו לטובה אני יוצא במבצע תפילין החל מ 1999 ש”ח. אפשר ליצור קשר דרך האתר בטופס או ללחוץ כאן כדי להתקשר אליי ישירות.

 

שלכם בברכה, עודד דניאלי.

 

סיכום
תאריך ביקורת
פריט ביקורת
מדהים, מפורט ברמה גבוהה מאוד. מומלץ לכל מי שלא יודע איך להרחיב קשר של ראש ולא רוצה להיכשל במצווה.
דירוג המחבר
51star1star1star1star1star

נהנת? שתף >>>

תפילין במבצע

יש לך משהו להגיד צדיק? אשמח לשמוע :)

תעשו לי לייק!

על ערכת בר המצוה שלנו שמעת כבר?

סגירת תפריט