תפילין מהודרות

תפילין מהודרות בכשרות מיוחדת ◄

מחפש סט תפילין לילד או בשבילך? הגיע גיל המצוות של הבן הבכור? הגעת למקום הנכון. שמי עודד דניאלי נעים מאוד, ואני סופר סת”ם כבר 7 שנים ומעלה. בידיי כל ההסמכות הרלוונטיות, אני מייצר את כל המוצרים שלי בעבודת יד בלבד ובכשרות מקסימלית. אגב, אני גם מייצר וכותב מזוזות מהודרות ומעוצבות, מגילות אסתר וכתובות. תטייל קצת באתר, התרשמת? תוכל להשאיר פרטים כאן למעלה או להתקשר אליי ישירות ע”י לחיצה כאן.

מהדורה מוגבלת!

למה כל כך הרבה לקוחות בחרו בשירותים שלי?

כולל משלוח עד הבית לכל חלקי הארץ!

עד 5 ימים התפילין אצלך!

סטים מהודרים מאוד

עודד דניאלי מסביר למה לקנות תפילין מהודרות מאוד

אני ממליץ לפני שאתם קונים תפילין, שהתפילין שאתם קונים ילוו אתכם המון שנים. תקנו תפילין מהודרות.
תפילין מהודרות מאוד ילוו אתכם לאורך זמן, ההמלצה שלי היא תפילין בהמה גסה, כיוון ורמת החומר גבוהה הרבה יותר מתפילין בהמה דקה.

 טיפ שני שלי – לכו לסופר סת”ם מקצועי עם וותק, תבדקו את הסחורה, תראו את רמת החומרים, את בית התפילין שהוא מציע, את הרצועות האם הם צד אחד או שניים ואת כמות הניסיון שיש לו ולפי זה תחליטו האם לקנות אצלו או לא.

כיצד יודעים אם תפילין מהודרות?

הבסיס למצוות תפילין ולמה דווקא מהודרות

תורתנו הקדושה, תורת העם היהודי היא תורת כל העולם. היא הבסיס העמוק ותחילת השורשים והזיקה אצל כל יהודי בארץ ישראל, ובתורה הקדושה נמצאת מצוות תפילין. המצווה הקדושה הזאת מוזכרת כמה פעמים בתורה. כאשר יהודי מגיע לגיל מצוות, גיל 13 כאמור הוא מחויב בפעם הראשונה בהנחת תפילין מדאוריתא, הכוונה מהתורה. בשמחה ובכוונה גדולה, קונים לבן הגדל תפילין מהודרות שילוו אותו לאורך כל חייו, מעלים את הנער הגדל לתורה בפעם הראשונה, ומחנכים אותו להניח את התפילין בכל ימות השנה חוץ מהימים המיוחדים כמו חגים, שבתות וימים טובים.

אמרתי לאבא: “רק תפילין מהודרות!”

כאשר אדם מחליט לקנות תפילין מהודרות חשוב וכדאי מאוד שהוא יידע מאיפה הוא קונה, תמיד כדאי לקנות מאיש צדיק ויירא שמיים, וכמובן מקצועי כיוון שמלאכת הכתיבה היא עבודה קשה מאוד וצריכה המון כוונה ודיוק. הדגש העיקרי הוא שמומלץ מאוד לבדוק ולהשקיע כיוון שרוכשים תפילין לבר מצווה פעם אחת בחיים, והמחמירים ירכשו עוד פעם או פעמיים כדי להתחדש. ההוד וההדר חשובים בכל מה שקשור למוצרי קודש. כאשר הגעתי לגיל מצוות, לפני כמעט שני עשורים, אמרתי לאבי שאני רוצה רק תפילין מהודרות ומי שכותב אותם יהיה צדיק. לא אשכח את המילים הללו שיצאו מפי.

כיצד נקבע מחיר תפילין מהודרות?

כיום בשוק ניתן למצוא המון סוחרי תפילין עם המון סוגים של תפילין.
אז איך אדע איזה תפילין מהודרות ואיזה לא? שאלה מצוינת.

פרשיות תפילין

יש מספר פרמטרים שצריך להתחשב בהם והם: בתי תפילין, פרשיות תפילין ורצועות תפילין.
עיקר המצוות היא בפרשיות, בפשטות: בקלף שיש בתוך הבתים. פרשיות תפילין מהודרות נכתבות בהידור רב, ללא שגיאות ותיקונים, הסופר סת”ם שכותב אותן מקפיד מאוד על הסדר ויושב מרוכז בתוך חדר סגור ללא שום הפרעה מיותרת. כך גם לפי ההלכה המגדירה מהן תפילין מהודרות ומהן תפילין שנכתבו בצורה מרושלת. לכן בדיקה של פרשיות התפילין נחוצה מאוד לפי רכישת תפילין מהודרות.
הפרשיות עוברות הגהה ידנית של מגיה חיצוני ובדירה ממוחשבת של חסרות יתרות, דיבוקים וכשרות צורת האות.

בתי תפילין

החלק השלישי הוא הבתים – יש שני סוגים עיקריים : בהמה דקה ובהמה גסה. בית מסוג בהמה דקה יותר דק, ארבעת הבתים של הראש הם פרודות עד התפר ולא מודבקות מלמטה (כמו בבהמה גסה), החלל של
הבתים גדול כדי להכניס את הפרשיות ברווח, והחלק העליון של הקציצה ומתחתיו הוא מעור אחד.
יש לציין שרמת ההידור של בתים אלו הוא ברמה גבוהה מאוד.
בתים מבהמה גסה הם עשויים מעור אחד ולא בהדבקות, יותר עבים, הבתים פרודים , חוט תפירה עובר בין הבתים.

כמו שציינתי סוגי הבתים מתחלקים לשני סוגים: בתי תפילין בהמה דקה, ובתי תפילין בהמה גסה. הכוונה מעור הבהמה.
תפילין בהמה דקה מתחלקים גם לשני סוגים עיקריים – פשוטים ותפילין מהודרות פשוטים. שני הסוגים כשרים מבחינה הלכתית וקצת פחות מבחינת האיכות שלהם. הבתים עשויים מבהמה דקה, של עז או כבש. היתרון היחסי שלהם הוא בעובי המחיצות, מה גם שזה מראה על מידת עמידות מסויימת. כמו שאתם מבינים מחיר תפילין בהמה דקה יהיה נמוך יותר מתפילין בהמה גסה. כמובן שהתפילין הללו יעברו בדיקה של סופר סת”ם מוסמך ויקבלו אישור לכשרותם.
תפילין בהמה גסה: עשויים מעור שור, ומחתיכה מרכזית אחידה. מדובר על עור עבה מאוד אשר עובר תהליך ארוך ומייגע של השרייה במים, תהליך ריכוך מסודר של העור, כיפוף ושימור במכונות מיוחדות. בשונה מתפילין בהמה דקה, מחיר תפילין בהמה גסה גבוה יותר אך גם התפילין עמידות יותר לאורך זמן. רמת השימור בהן גבוהה במיוחד ומשתלם מאוד להחזיק בהן.

רצועות תפילין

רצועות תפילין מחולקות ויש בהן יש שני סוגים : רצועות שחורות עבודת יד משני הצדדים או שחורות מצד אחד בלבד.
שתיהן עבות ומחזיקות לאורך זמן. ברוחב של 15 מ”מ .הכשר הרצועות הוא של הרב קליין, הרב 
מחפוד והרב שטרן.

תנו לי לכתוב את תפילין מהודרות בשביל הבן שלכם!

שמי עודד דניאל סופר סת”ם וסוגר תפילין מזה כעשור. כותב בכתב ספרדי ואשכנזי.
הנני מתגורר בקרית אתא, נשוי ואב לשלושה ילדים מדהימים.
אני כותב תפילין מהודרות, מגילות, פרשיות תפילין, 
מזוזות מהודרותמזוזות מעוצבות מזה תקופה ארוכה.
רמת החומר שאני מייצר גבוה מאוד, תוכלו למצוא אצלי כל הקשור לסת”ם. אני כותב ומייצר את כל סוגי התפילין, תפילין מעור בהמה דקה, תפילין מעור בהמה גסה, תפילין פשוטות, תפילין מהודרות, 
בתי תפילין, בתי תפילין ורצועות תפילין.
בנוסף יש לי ערכת בר מצווה שפותרת המון כאב ראש וחוסכת כסף רב להורים של הנער שהגיע לגיל מצוות.
מספר גדול של לקוחות שלי יוכלו לתת את דעתם ולהמליץ על שירותיי. אצלי כל אחד יכול למצוא את הסט ובמחיר המתאים לו.

סיכום
תאריך ביקורת
פריט ביקורת
אין על התפילין של עודד, ממליץ בחום לכל מי שמתלבט באיזה סופר סת"ם לבחור. חבל על הזמן פשוט תתקשרו ותבינו שהגעתם לבן אדם הנכון!
דירוג המחבר
51star1star1star1star1star
סגירת תפריט