כיצד נקבע מחיר תפילין בשוק?

איך אפשר למדוד ולקבוע את מחיר התפילין בשוק?

קודם נתחיל במצווה התפילין, חשיבותה הרבה והעוצמה השרויה בה אצל כל יהודי שמגיע לגיל מצוות. מצוות התפילין מוזכרת בתורה מספר פעמים. יהודי מתחיל את דרכו התורנית כבר בגיל קטן, וכשמגיע לגיל מצוות ממש חווה את דרך התורה כאשר הוא מתעטף בטלית ומניח תפילין מהודרות מאוד מערכת בר מצווה שאביו קנה לו בפעם הראשונה. אותו יהודי יקר, כמונו בדיוק, יניח את התפילין לבר מצווה בכל ימות השנה, למשך כל חייו, למעט בחגים, שבתות וימים מיוחדים.

יש המון סוגי תפילין בשוק, אשר מחירם משתנה מאיכות לאיכות, מסופר סתם לסופר סתם ובעיקר מהחומר שהן עשויים. אנסה להסביר במילים פשוטות את המשמעויות של כל דבר, את ההבדלים בין הסוגים השונים וכמובן את סוגי תפילין מחיר בין תפילין לתפילין.
אם תרצו להעמיק תוכלו להכנס ולקרוא את המאמר שכתבתי שבועיים לפני כמה עולה תפילין מהודרותובנוסף צירפתי מחירון תשמישי קדושה שיהיה לרשותכם בכל עת.

סוגי תפילין ומחיריהם השונים

קודם נתחיל בסוגים העיקריים של התפילין: א. תפילין בהמה גסה. ב. תפילין בהמה דקה.
את האמת שאני לא רוצה לחזור אחר דבריי ותוכלו למצוא את ההסברים לכל סוגי תפילין באתר, אעשה לכם את החיים קלים: תפילין בהמה גסה ותפילין בהמה דקה. אגב, גם נגעתי קצת בהבדלים בין המחירים ובאיכות המשתנה בין סוג לסוג. ארחיב כאן ואכתוב שהפער העיקרי הוא בבתי התפילין, שההבדל בתפילין מחיר הוא מאיזה סוג בהמה נלקח ועובד בית התפילין.

תפילין בהמה דקה: מתחלק לשני סוגים עיקריים, פשוטים ותפילין מהודרים. שני הסוגים הללו הם יחסית תפילין פשוטים. מבחינת ההלכת התפילין הללו כשרות, אך כפי שציינתי אינם מהודרים. הם עשויים מעור של עז וכבש. היתרון היחסי שבהם הוא בעובי המחיצות. מחיר תפילין אלו יהיה זול יותר מתפילין מעור בהמה גסה. כמובן הכל מגיע עם תעודת כשרות וכתיבת יד של סופר סתם. הכל כהלכה.

תפילין בהמה גסה: עשוי מעור של שור, ומחתיכה אחת. מדובר על תפילין מחתיכה אחת של עור, שתהליך העיבוד שלהם אורך יותר זמן. המון זמן ומחשבה מושקעים בתפילין הללו והתרגום לקח שתפילין מחיר יותר יקר מתפילין בהמה דקה. מובן לא? תפילין אלו מחזיקים זמן רב יותר מתפילין בהמה דקה מכיוון והם עבים ועשויים מעור של שור.

למה אצלי האיכות מדבר בעד עצמה ומחיר תפילין זול יותר מכל רשת אחרת

אהלן, כמו שכבר הספקתם לקרוא עליי בדף האודות, שמי עודד דניאלי, סופר סת”ם כבר 7 שנים. אני כותב הכל בכתב יד אצלי בבית, מוזמנים לקפוץ לבקר אותי, לשבת לכוס קפה (למרות שהזמן שלי קצר מאוד) ולראות את הסטודיו שלי. אצלי מחירי התפילין ומוצרי הקודש נמוך יותר מאצל שאר הרשתות ענק וסופרי הסת”ם המכובדים למינהם כיוון ואני עושה הכל מהבית, מבינים כבר לבד למה? אין לי כמעט הוצאות וזה בא לטובתכם. אז מוזמנים ליצור קשר כאן למטה 🙂

נהנת? שתף >>>

תפילין מחיר

יש לך משהו להגיד צדיק? אשמח לשמוע :)

תעשו לי לייק!

על ערכת בר המצוה שלנו שמעת כבר?

סגירת תפריט